Mocna dieta czy lekki catering dietetyczny?

Każda dieta tak jak catering dietetyczny jest inna jedne są bardziej, a inne mniej wymagające, również przeznaczenie diet jest zupełnie inne. Można wymienić trzy podstawowe przeznaczenia diet, które potem jeszcze bardziej szczegółowo i specjalistycznie się rozgałęziają.

Dieta odchudzająca jest najbardziej popularna, takich diet powstaje najwięcej, różnią się efektami, długością trwania, aspektami zdrowotnymi itp.

Kolejne są diety zdrowotne, takie diety dostępne są zazwyczaj w cateringu dietetycznym. W tym przypadku można stosować ogólną dietę, która ma utrzymać zdrowie w dobrej kondycji lub konkretną specjalistyczną dietę ułożona na konkretną chorobę na przykład dieta na cukrzycę, dieta na nadciśnienie czy dieta na wątrobę. Można też stosować diety na ładniejszy wygląd np. cery, włosów czy paznokci lub diety zapobiegające np. dieta antyrakowa/antynowotworowa.

Ostatnie są diety oczyszczające, które jak sugeruje nazwa mają za zadanie oczyścić organizm z toksyn. One podobnie jak diety odchudzające również różnią się długością trwania, zasadami czy efektami. Mniej więcej tak wygląda podstawowy podział diet (więcej dowiesz się na http://fitking.pl), ich cechą łączącą jest fakt, że aby zakończyły się sukcesem trzeba przestrzegać ich zasad.